Viši analitičar za podršku skladištenju podataka (m/ž)

Zagreb, Hrvatska

Želiš raditi u organizaciji u kojoj su prema interno provedenom istraživanju organizacijske vitalnosti glavne snage radna motivacija, osnaženost i angažiranost zaposlenika te odnos s neposrednim rukovoditeljem? Na pravom si mjestu!

Hrvatska poštanska banka je najveća banka u hrvatskom vlasništvu, s više od pola milijuna klijenata, koja kontinuirano unaprjeđuje svoje poslovanje i gdje zajedno stvaramo uvjete za bolji život u Hrvatskoj.

Kako bismo održali kontinuirani rast, u potrazi smo za motiviranim kandidatima koji žele sudjelovati u ostvarenju rekordnih rezultata i stvaranju najbolje hrvatske banke, na radnom mjestu:

u Sektoru informatike

Lokacija rada: Zagreb

Ukoliko nam se pridružiš, ovo će ti biti glavne odgovornosti:

  • Analiza korisničkih zahtjeva i projektiranje sustava skladištenja podataka:
    • Prikupljanje i analiza korisničkih zahtjeva i prijavljenih grešaka,
    • Analiza izvornog sustava i provjera kvalitete podataka,
    • Sudjelovanje u definiciji ključnih pokazatelja poslovanja s ključnim korisnicima,
    • Izrada složenih funkcionalnih specifikacija,
    • Projektiranje skladišta podataka,
    • Oblikovanje složenih elementa dimenzijskog modela podataka,
    • Oblikovanje arhitekture ETL procesa,
  • Razvoj i izgradnja sustava skladišta podataka:
    • Vođenje podprojekata razvoja i izgradnje sustava skladištenja podataka,
    • Izgradnja i implementacija podatkovnog modela,
    • Dizajn, izrada i optimizacija složenih ETL procedura,
    • Izrada scenarija i provedba testiranja ETL procedura,
    • Puštanje u produkcijski rad i postprodukcijska podrška,
    • Izrada tehničke dokumentacije i izvještaja o doradama i unaprjeđenjima sustava,
  • Održavanje sustava skladišta podataka:
    • Rješavanje incidenata, otvorenih pitanja i eskalacija u radu skladišta podataka,
    • Operativno sudjelovanje u aktivnostima podrške skladištenju podataka,
    • Predlaganje i realizacija mjera kontinuiranog unaprjeđena sustava skladištenja podataka,
    • Sudjelovanje u rješavanju problema s tehničkom podrškom dobavljača produkata,
    • Nadzor performansi, resursa, stabilnosti procesa i korisničkih sesija na skladištenju podataka,
    • Suradnja u poslovima unapređenje tehnološke osnovice skladišta podataka (instalacije, migracije, konfiguriranja, primjena nadogradnji...),
  • Suradnja u poslovima planiranja i unaprjeđenja sustava skladištenja podataka:
    • Suradnja u realizaciji mehanizama upravljanja promjenama u izvornim sustavima radi propagiranja promjena u skladištenju podataka,
    • Suradnja u unaprjeđenju primjene metoda, tehnika i alata za razvoj sustava skladištenja podataka,
    • Suradnja u definiciji i unapređenju arhitekture sustava skladištenja podataka,
    • Predlaganje unaprjeđenja funkcionalnosti i upotrebne vrijednosti sustava skladištenja podataka,
    • Rješavanje složenih pitanja razvoja sustava skladištenja podataka,
    • Obuka i mentoriranje ostalih djelatnika,
  • Povremeno dežurstvo ili smjenski rad.

Što očekujemo od tebe:

  • VSS/VŠS/SSS (poželjno informatika i računarstvo),
  • Minimalno 1 (VSS/VŠS) ili minimalno 3 (SSS) godine iskustva na srodnim poslovima,
  • Posjedovanje barem osnovnih znanja o (Oracle) bazama podataka i SQL,
  • Poznavanje ETL alata - prednost,
  • Ne odustaješ čak i kad naiđeš na prepreku,
  • Imaš visoku radnu energiju i izražen fokus na rezultate,
  • Efikasno surađuješ s drugima, usmjeren si na potrebe internih i vanjskih korisnika,
  • Pridonosiš ugodnoj timskoj atmosferi pozitivnim stavom,
  • Aktivno tražiš prilike za osobni i profesionalni rast i razvoj.

Što možeš očekivati od nas:

  • Rad u dinamičnom timu gdje ćeš u ugodnoj i profesionalnoj atmosferi imati priliku za daljnjim razvojem
  • Brigu o tvom zdravlju: dodatno i dopunsko zdravstveno osiguranje, popuste na razne sportske i wellness programe, psihološko savjetovanje
  • Darujemo te za posebne prilike: božićnicu, uskrsnicu, regres, dar za dijete
  • Posebne pogodnosti poput niže kamatne stope na kredite, povoljnije usluge i proizvodi banke, popusti na proizvode i usluge partnera
  • Strukturirani onboarding program: uvodne edukacije, razvojni plan, buddy za uvođenje u posao i u novi tim, Dan dobrodošlice
  • Zajedno brinemo o zajednici i okolišu: slobodni dani za darivanje krvi i volontiranje, organizirano volontiranje, humanitarne akcije, inicijativa Biciklom na posao i mnoge druge
  • Ugovor na neodređeno vrijeme
  • Ostale pogodnosti za naše zaposlenike pogledaj na našoj stranici karijera.

Zvuči zanimljivo?

Prijaviti se možeš najkasnije do 17.8.2022 do kraja dana.

Provjeri što je dobro znati prije prijave na posao u HPB-u, i što možeš očekivati u selekcijskom procesu.

Opis posla

Osobne informacije
Profesionalne informacije
Detalji